Szeretettel meghívjuk a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum és a Kunszentmártoni Helytörténeti Múzeum közös kiállításának megnyitójára, 2023. július 8-án, szombaton, 18.00 órára.
A kiállítást megnyitja: dr. Török Róbert, az MKVM igazgatója.
Beszédet mond: Csergő Tibor András, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Házigazda: Ferencz-Mátéfi Kriszta múzeumigazgató.

Ez sör! A sernevelőtől a sörgyárig című kiállítást a budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum állította össze.

A látogatók információkat kapnak a sörfogyasztási szokásokról, a középkori sörkészítőkről, a cseh és német sörözőkről, az ipari sörtermelés és a legfontosabb, ma is működő sörgyárak történelméről. Emellett a kiállítás részletesen bemutatja a sörkészítés folyamatát, hogyan lesz az árpából maláta, illetve, hogy mi a különbség az alsó és felső erjesztés között. Ugyanakkor arra a kérdésre is választ kapunk, hogy a sör elsősorban a polgárság vagy a munkásosztály itala volt-e, illetve, hogy hogyan reklámozták ezen terméket.